Kuva © Suomen Hippos / Irina Keinänen

Villit ravit 28.9.2014

Tammavaltikkaan yhdeltä omistajalta 2 hevosta, muihin rajattomasti per lähtö.
Sama ohjastaja vain yhdellä hevosella lähdössä, ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
Nuoret omiin lähtöihin.
Arvonnan suorittaa ja ajat jakelee raviarvontakone.

Osallistuminen:
Sähköpostiin: rtrepola(a)luukku.com
Otsikoksi: Tammavaltikka
Muodossa: 5v o Polle Polletus / ohjastaja (SeuRa) 30,2ake --
Ilmottautumisaika umpeutuu kun tulokset tulevat sivuille.

LÄHDÖT / TULOKSET

 Lähtö 1. Ryhmäajo lämminverisille 1609m: TAMMAVALTIKKA 2014 14,0 ja nopeammat tammat (+4v.)
P: 15 000v€ - 10 000v€ - 5 000v€ - 3 000v€ - (1 000v€) 

1. 7v t Love Me I'm Famous / meeri (SnRa) 13,1a -- 01.11,9aly - 15 000v€ + pokaali ja loimi
2. 7v t Funny AGR / (AGR Stables) 10,5ly -- 01.12,0aly - 10 000v€
3. 7v t Firestar Ach / mikko (ARO) 13,6a - 01.12,2aly - 5 000v€
4. 8v t My Broadway Show / Jaana (MRA) 12,3aly -- 01.12,5aly - 3 000v€
5. 5v t OR'Paradise Hope / Esa (Blvd) 12,5aly -- 01.12,5aly - 1 000v€
6. 7v t Surprising Blizzard / (Tuisku) 13,0ake -- 01.12,7aly - 1 000v€
7. 6v t OR'Snow Desiré / Johan (Blvd) 10,2aly -- 01.13,1aly
8. 6v t Penny Bank Gone / (AGR Stables) 12,4aly -- 01.13,2aly
9. 7v t Born To Be Rich / Pete (MRA) 13,6aly -- 01.13,5aly x
10. 5v t High Revolution / (Tuisku) 14,0ake -- 01.13,5aly
11. 7v t Imagine North / hannu (SnRa) 10,4a -- 01.13,6aly x
11v t Hopscotch Ach / esko (ARO) 11,2a - - hpl



 Lähtö 2. Ryhmäajo lämminverisille 2100m: 2-vuotiaat
P: 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€) 

Sarja 1.
1. 2v t Diana Lux / (SS) ei enn. -- 01.21,2ake 
2. 2v t Cyclone Blizzard / (Tuisku) 20,2ake -- 01.21,2ake x
3. 2v t Surely Burn / (AGR Stables) ei enn. -- 01.21,4ake 
4. 2v t OR'Magic Twelve / (Blvd) 22,0ke -- 01.21,5ake x
5. 2v t Hot Storm Ride III LAC / Anna (KGR) 26,4ke - 01.22,5ake 
6. 2v t Mirage / (SS) ei enn. -- 01.23,2ake 
7. 2v o Ace of Clubs / Welby (VIRKE) 22,1ke -- 01.23,3ake
8. 2v t Sylvia York / Roland (Team Ninitra) 20,3a -- 01.23,4ake x
9. 2v t Divina Commedia / Pekka (NOS) 24,2ke -- 01.23,4ake
10. 2v t Hazard Blizzard / (Tuisku) 22,4ke -- 01.24,6ake
2v t For Goddessess Sake / Anita (RaPu) 20,2 -- - hll

Sarja 2.
1. 2v o OR'Tyson Break / (Blvd) 19,9ake -- 01.19,2ake x
2. 2v o Letanno / (AGR Stables) 19,1aly -- 01.19,4ake x
3. 2v o Glenturret Ach / (ARO) 19,4a - 01.19,5ake x
4. 2v t OR'Queen of Destiny / (Blvd) 20,1ake -- 01.19,5ake 
5. 2v o Ronaldo York / Solveig (Team Ninitra) 19,3a -- 01.19,5ake 
6. 2v t Ailsa Ach / (ARO) 19,5a - 01.20,3ake 
7. 2v o Bletchley V.R / Mikael (VAL ) 19,0 -- 01.21,5ake xx
8. 2v o Touchtype AGR /Onttu (VAL) 17,0 -- 01.21,5ake
9. 2v o Blackhawk Foxy / Veikka (Repola) 18,6aly -- 01.22,3ake
10. 2v o Kinclaith Ach / (ARO) 19,2a - 01.22,4ake
11. 2v o Hot Dog / (AGR Stables) 19,3aly -- 01.22,4ake x 


 Lähtö 3. Ryhmäajo kylmäverisille 2100m: 3-vuotiaat
P: 2 000v€ - 1 000v€ - 500v€ - 250v€ - (150v€) 

Sarja 1.
1. 3v o O.R. Hologrammi / (Blvd) 42,2ake -- 01.41,3ake 
2. 3v t Hillan Halla / Welby (VIRKE) 56,0ke -- 01.41,5ake 
3. 3v o AH Halla-Hukka / (ARO) 42,4a - 01.42,5ake 
4. 3v t Salmiakki-Toffee / (Blvd) 40,3ake -- 01.43,3ake 
5. 3v o Tuisku-Ritari / (Tuisku) 43,4ke -- 01.43,5ake x
6. 3v o AH Talisker / (ARO) 41,5a - 01.43,6ake
7. 3v o Tuisku-Huurre / (Tuisku) 41,2ke -- 01.44,1ake
3v t AH Edra / (ARO) 40,6a - - hpl

Sarja 2.
1. 3v o Rinssi I.F. / misery. (MRA) 39,6aly -- 01.38,1ake 
2. 3v t Myrsky-Helmi / (Blvd) 37,7ke -- 01.38,4ake 
3. 3v o O.R. Spiraali / (Blvd) 37,6ke -- 01.38,6ake 
4. 3v t AH Calla / (ARO) 38,5a - 01.39,3ake 
5. 3v t AH Jura / (ARO) 39,1a - 01.40,1ake x
6. 3v o O.R. Kruununprinssi / (Blvd) 37,5ke -- 01.41,2ake
7. 3v t AH Inkivääri / (ARO) 38,2a - 01.41,6ake
3v o AH Hallusinaatio / (ARO) 39,2a - - hyl


 Lähtö 4. Ryhmäajo lämminverisille 1609m: avoin
P: 3 000v€ -  2 000v€ - 1 000v€ - 500v€ - (300v€) 

Sarja 1.
1. 3v t Jubilee Ach / (ARO) 19,2a -- 01.18,1aly x
2. 3v o Greyhound / (SnRa) 20,1 -- 01.18,4aly 
3. 3v o OR'Dominic Down / (Blvd) 18,2ke -- 01.18,6aly 
4. 5v t Firestone Ach / martti (ARO) 18,9 -- 01.19,4aly 
5. 3v t Lendity Gone / (AGR Stables) 19,1ly -- 01.20,3aly 
6. 5v t Grisha Jazz / Dagny (Team Ninitra) 18,4a -- 01.20,3aly 
7. 3v t Tierra's Luanne / Leopold (Team Ninitra) 18,3a -- 01.21,1aly
8. 6v t Payback Ach / siili (ARO) 18,5a -- 01.21,2aly
9. 4v o Raptor V.R / tammi (ARO) 18,5a -- 01.21,5aly xx ep
10. 5v o Arctic Upland / (AGR Stables) 18,4ly -- 01.21,5aly x
3v o Covenanter Gone / (AGR Stables) 18,8ly -- - hll
3v o Treasure Blizzard / (Tuisku) 18,6ke -- - k

Sarja 2.
1. 3v t OR'Béatrice Down / Tuomas (Blvd) 17,4ake -- 01.17,3aly 
2. 3v t Starway North / (AGR Stables) 18,2ly -- 01.17,5aly 
3. 3v t Firetrix Ach / (ARO) 17,4a -- 01.18,2aly 
4. 3v o Outrun Gone / (AGR Stables) 18,0ly -- 01.18,4aly 
5. 3v t Fashion Gone / (AGR Stables) 17,6aly -- 01.19,1aly 
6. 4v o Jonas Gone / (AGR Stables) 17,5ake -- 01.19,5aly 
7. 4v t OR'Wonder Eleven / Henna (Blvd) 17,5aly -- 01.20,1aly
8. 3v o My Chairman / (SnRa) 17,6a -- 01.20,1aly
9. 5v o Mr Gone / Inger (Team Ninitra) 17,4 -- 01.20,3aly
10. 3v o Wildfire Ach / (ARO) 18,1a -- 01.20,3aly
11. 3v t Oceans Gone / (AGR Stables) 18,2ake -- 01.20,4aly
12. 3v t OR'Get More Choco / (Blvd) 18,2ake -- 01.20,6aly 

Sarja 3.
1. 4v o Navigator North / (AGR Stables) 17,2ly -- 01.16,1aly 
2. 3v o OR'Thunder Jack / Markus (Blvd) 17,2aly -- 01.16,2aly x
3. 3v t Only One Snilli / (SnRa) 17,2a --- 01.16,5aly 
4. 5v o Deadpool Ach / vertti (ARO) 17,2a -- 01.17,3aly 
5. 4v t Dragonfire Ach / vilma (ARO) 17,2a -- 01.17,4aly 
6. 4v o Tierra's Imperial / Sara (Team Ninitra) 17,3a -- 01.18,3aly x
7. 3v t Igowhenigoifigo / (Tuisku) 17,2ake -- 01.18,4aly
8. 3v t Calanthia Arz / (SnRa) 17,3a -- 01.18,4aly
9. 4v t Florence Burn / Ingemar (Team Ninitra) 17,3 -- 01.18,5aly xx
10. 4v o Cash'n Jagg LAC / Ansa (Team Ninitra) 17,2a -- 01.19,3aly
11. 3v o OR'Blue Lifter / (Blvd) 17,3ake -- 01.19,5aly
4v t First Place AGR / (AGR Stables) 17,2ly -- - hpl

Sarja 4.
1. 6v o Elroy REC / Anne (Team Ninitra) 17,0a -- 01.16,4aly 
2. 4v o We Call Gone / Ahti (Repola) 16,4aly -- 01.16,5aly x
3. 9v o Chicago Ach / riina (ARO) 17,0 -- 01.17,4aly 
4. 3v t Catnip Foxy / Risto (Repola) 16,9aly -- 01.18,3aly 
5. 5v o Born to Run / (SnRa) 16,6a -- 01.18,4aly xx
6. 4v o Cash Time Romeo / (AGR Stables) 17,1aly -- 01.18,5aly 
7. 4v t Lilydian AGR / (AGR Stables) 16,8ake -- 01.18,5aly xx
8. 5v o Cracker Barrel / (SnRa) 17,1a -- 01.19,2aly x 
9. 4v t Dear Lady Snilli / (SnRa) 16,9a -- 01.19,2aly
10. 3v o OR'Fire Wolf / Jani (Blvd) 16,6ke -- 01.19,3aly
11. 4v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 16,4a -- 01.19,6aly
6v t My Ghost Dancer / Lotta (MRA) 17,1ake -- - k

Sarja 5.
1. 3v o Syndicate Big Shot / Sirja (Repola) 16,3aly -- 01.15,1aly 
2. 4v t Applefroster Foxy / Sulo (Repola) 16,1ake -- 01.15,4aly 
3. 3v o Road Gunner / (Tuisku) 15,6ake -- 01.15,5aly xx
4. 3v o Jambo Ackee! / Noreen (NoTro) 16,3a -- 01.16,5aly x
5. 4v o Bravo Gone / (AGR Stables) 16,3ake -- 01.16,5aly x
6. 4v o Harkness Ach / aksu (ARO) 16,2a -- 01.17,3aly 
7. 4v o Persian Blue / Terho (Team Ninitra) 16,0 -- 01.17,3aly
8. 5v t Bermuda Ach / ooke (ARO) 15,8a -- 01.17,4aly
9. 4v t Be Gone / (AGR Stables) 15,8ly -- 01.18,2aly x
10. 5v o Mangrove Rattler / Rita (Team Ninitra) 15,8 -- 01.18,5aly xx
3v t Neon Disco / Mikko (NoTro) 16,3a -- - hml
4v t Africa Gone / (AGR Stables) 16,3ake -- - hyl

Sarja 6.
1. 4v t Melody Ach / jere (ARO) 15,4a -- 01.14,3aly 
2. 5v t Arclight Ach / klaus (ARO) 15,2a -- 01.14,5aly 
3. 4v o Wicked Ways / Jatta (VaRa) 14,4ake -- 01.14,5aly 
4. 4v o Zaxane Gone / (AGR Stables) 15,5ke -- 01.14,6aly 
5. 7v t Psylocke Ach / mauno (ARO) 15,5a -- 01.15,2aly 
6. 5v t My Way North / (AGR Stables) 14,4aly -- 01.15,2aly xx
7. 4v o OR'Flow Down Jett / Matti (Blvd) 14,4ake -- 01.15,2aly x
8. 5v t Gilda Snilli / (SnRa) 15,2 -- 01.16,2aly xx ep
9. 5v t Danielle Snilli / Santeri (Repola) 15,2ake -- 01.16,2aly
10. 5v t Day After Gone / (AGR Stables) 15,0ly -- 01.17,1aly
11. 10v t Swanton Ach / josse (ARO) 15,2 -- 01.17,4aly
7v o Dream Lord Ace / naatti (ARO) 15,2a -- - hml

Sarja 7.
1. 5v t Gwenda Burn / Mervi (Team Ninitra) 14,2 -- 01.14,1aly x
2. 6v t She's My Fabiola / Elias (VaRa) 01.14,1ake -- 01.15,2aly 
3. 3v o OR'Renegade Split / Marko (Blvd) 14,1ke -- 01.15,3aly x
4. 11v o Thunder Ach / tiina (ARO) 14,2a -- 01.15,5aly 
5. 7v t Daydiva Gone / (AGR Stables) 14,2aly -- 01.16,3aly 
6. 6v t OR'Passion Love / Heikki (Blvd) 14,3ke -- 01.16,4aly
7. 7v t Winsummore / Juha (Team Ninitra) 14,1a -- 01.17,1aly
8. 4v o Where About Gone / (AGR Stables) 14,2ly -- 01.17,3aly
9. 6v o Black Cruiser Gone / (SnRa) 14,2a -- 01.17,3aly
6v o Close to Me Gone / (AGR Stables) 14,1ake -- - hml

Sarja 8.
1. 7v t One Of Us / Piia (MRA) 13,7ake -- 01.13,2aly 
2. 4v o OR'Smoky Challenge / Tommi (Blvd) 14,0aly -- 01.13,2aly 
3. 6v o Savlanut Gone / (AGR Stables) 13,6aly -- 01.14,1aly 
4. 8v o Winterday AGR / asse (ARO) 13,4a -- 01.14,4aly 
5. 10v t Extreme North / alan (ARO) 13,3 -- 01.15,2aly 
6. 5v t OR'Pénélope Ice / Johan (Blvd) 14,0ake -- 01.15,3aly 
7. 7v o Yellow Speed / (SnRa) 13,6a -- 01.15,5aly
8. 7v t Get My Destiny / Prisilla (MRA) 14,0aly -- 01.15,6aly
9. 7v t Fortuned B / Sofia (Blvd) 13,4aly -- 01.15,6aly
10. 4v o Magnetic North / Mika (Blvd) 13,6aly -- 01.15,6aly xx
12v o Revolver Gone / aleksi (ARO) 13,4a -- - hml

Sarja 9.
1. 7v t Lindie Gone / (AGR Stables) 12,3ly -- 01.12,2aly 
2. 7v t Hellriser Holly / Asko (Repola) 13,2aly -- 01.12,2aly 
3. 7v o Silverway Gone / (AGR Stables) 12,4ly -- 01.12,4aly 
4. 12v t Blueberry Burn / aleksi (ARO) 12,6a -- 01.12,5aly 
5. 12v o Born To Be Best / Joonas (MRA) 12,4ake -- 01.12,6aly 
6. 7v o Touchstone My / Eemil (Repola) 13,2ke -- 01.12,7aly 
7. 11v o Downthehatch / ilmari (ARO) 13,1a -- 01.13,1aly
8. 6v o OR?Filiocus / (SnRa) 12,3a -- 01.13,2aly
9. 6v o OR'Blizzard Breeze / Daniel (Blvd) 12,7aly -- 01.13,3aly x
10. 8v t Carolina Snilli / (SnRa) 12,6a -- 01.13,3aly
11. 11v o Good Luck Ace / (AGR Stables) 12,8ly -- 01.13,3aly
12. 10v o Coronary SUN / (AGR Stables) 12,9ly -- 01.14,5aly 

Sarja 10.
1. 9v o Lacthes Gone / (SnRa) 11,7a -- 01.11,1aly x
2. 9v o Highway Remington / (Tuisku) 11,8aly -- 01.11,9aly 
3. 6v t Amy AGR / (AGR Stables) 12,1aly -- 01.12,2aly 
4. 9v t OR'Lindsay Gold / Juuso (Blvd) 11,4aly -- 01.12,4aly 
5. 7v o Volume Booster / (Tuisku) 12,1aly -- 01.12,6aly 
6. 7v o Expendable Ach / santtu (ARO) 11,8a -- 01.13,2aly x
7. 12v o Ringmaster Ach / veli (ARO) 12,2a -- 01.13,3aly x
8. 11v o Walter Gone / Marko (Team Ninitra) 12,0a -- 01.14,2aly
9. 6v t Snuggle Gone / (SnRa) 12,3 -- 01.14,3aly x
10. 7o Fox the Snilli / (SnRa) 12,3 -- 01.14,5aly
11. 7v o Royal Inferia B / Roope (Blvd) 11,5aly -- 01.14,6aly x
11v o Brilliant My / Meeri (MRA) 11,2aly -- - hml

Sarja 11.
1. 12v o Viktig's Close Cruiser / (AGR Stables) 10,3aly -- 01.11,5aly 
2. 7v t Rocktrix Ach / (SnRa) 10,4a -- 01.12,4aly 
3. 8v t Moah C Snilli / Aku (Repola) 10,3aly -- 01.13,2aly x
4. 12v o Jonathon Gone / (AGR Stables) 09,5aly -- 01.13,3aly 
5. 12v o Doozer North / onni (ARO) 10,3a - 01.13,4aly 
6. 12v o Street Jam / sami (ARO) 11,2a -- 01.14,1aly 
7. 11v o Static Ach / sampo (ARO) 10,5a - 01.14,2aly
8. 7v o Raw Dex AGR / (AGR Stables) 11,1aly -- 01.14,2aly xx
9. 7v o King Kobra B / Justus (Blvd) 10,4aly -- 01.14,4aly
10. 6v o Some Guy Gone / (AGR Stables) 10,9ly -- 01.14,5aly
11. 9v o Right Time Speed / (AGR Stables) 10,6aly -- 01.14,5aly
8v o Eclipse Boost / Hannu (Blvd) 11,0aly -- - hll


 Lähtö 5. Ryhmäajo kylmäverisille 1609m: avoin 
P: 3 000v€ -  2 000v€ - 1 000v€ - 500v€ - (300v€) 

Sarja 1.
1. 4v t AH Jesperiina / (ARO) 35,5a -- 01.36,2aly 
2. 4v o AH Comanche / (ARO) 38,1a -- 01.36,2aly 
3. 5v o Hissunkissun / Matti (NOS) ei enn -- 01.37,2aly 
4. 4v t Linnanneito / Jaakko (NOS) 42,8ke -- 01.37,2aly x
5. 4v o O.R. Romulus / (ARO) 36,3a -- 01.37,4aly x
6. 7v o Lamourin Taikuri / Anita (RaPu) 36,4ke -- 01.37,5aly x
7. 4v o AH Kelmi / (ARO) 37,3a -- 01.38,1aly x
8. 4v o AH Muninn / (ARO) 35,5a -- 01.38,3aly
9. 4v t AH Tuiverrus / (ARO) 35,6a -- 01.38,6aly
10. 4v t Tuisku-Neilikka / (Tuisku) 37,3ke -- 01.39,3aly x
11. 5v t Valtarian Kajotar / tammi (ARO) 35,6a -- 01.39,5aly
4v o Lento-Vekara / Pekka (NOS) 39,6ke -- - hll

Sarja 2.
1. 4v t O.R. Serahvinna / (ARO) 34,3a -- 01.36,3aly 
2. 12v o AH Pakkaspoika / arno (ARO) 32,1 -- 01.36,4aly 
3. 4v o Purnin Lenni / Aku (Repola) 32,2ake -- 01.36,5aly 
4. 5v t O.R. Lakunappi / (ARO) 33,5a -- 01.37,2aly x
5. 6v o AH Hösttroll / martti (ARO) 34,6a -- 01.37,4aly x
6. 7v o AH Lapinukko / nate (ARO) 33,5 -- 01.38,4aly 
7. 4v t AH Kujetar / (ARO) 34,3a -- 01.38,5aly
8. 5v o Valtarian Zeta / tommi (ARO) 35,1a -- 01.39,2aly
9. 7v t AH Sirutar / onni (ARO) 32,4a -- 01.39,3aly
10. 13v o AH Tulikiri / tapio (ARO) 32,1 -- 01.39,4aly
4v t Maaninki / Nette (VAL) 34,3 -- - hml
4v o Pikku-Fakiiri / Harri S. (Blvd) 33,2ake -- - hyl

Sarja 3.
1. 4v o Kekan Tulisempi / Risto T. (Blvd) 31,8ake -- 01.30,3aly 
2. 3v t Repolan Tariina / Peetu (Repola) 31,5ake -- 01.30,5aly 
3. 11v o AH Veijari / henri (ARO) 30,8 -- 01.31,5aly 
4. 3v t Repolan Rosiina / Untamo (Repola) 31,6ake -- 01.32,1aly 
5. 4v o O.R. Hallan Utukuva / (ARO) 31,2a -- 01.32,1aly 
6. 5v t O.R. Keisarinna / janne (ARO) 31,2a -- 01.32,2aly 
7. 4v t Purnin Tellervo / Reinhold (Team Ninitra) 31,2a -- 01.32,3aly
8. 5v o AH Roihu / jere (ARO) 31,3a -- 01.33,1aly
9. 5v t AH Balleriina / vilma (ARO) 31,2a -- 01.33,6aly x
10. 4v o Valtarian Kohina / Mikael (VAL) 31,5 -- 01.33,6aly
4v t Harmiini I.F. / Risto (Repola) 32,1aly -- - hll

Sarja 4.
1. 6v o Tulensisu/ Onttu (VAL) 30,2 -- 01.29,1aly x
2. 4v t Valtarian Kubaani / Onttu (VAL) 30,0 -- 01.29,2aly x
3. 4v o Elo-Salama / (Tuisku) 30,5ke -- 01.29,3aly 
4. 4v o Purnin Alamo / Ragnhild (Team Ninitra) 30,4a -- 01.30,4aly 
5. 4v o Repolan Vilivonka / Reino (Repola) 30,3ake -- 01.30,5aly 
6. 5v o AH Leimu / jonttu (ARO) 30,1a -- 01.30,6aly 
7. 9v t AH Kirileikki / harri (ARO) 30,4 -- 01.30,6aly xx
8. 11v o Kekan Tulihiili / alan (ARO) 29,3a -- 01.31,4aly
9. 6v t O.R. Hallatanssi / (SnRa) 29,6a -- 01.31,5aly
4v t O.R. Uturi / (Blvd) 30,7ke -- - hml
4v t Valtarian Pikkuvika / Mikael (VAL) 30,2 -- - hll

Sarja 5.
1. 6v t Purnin Vasama / Rita (Team Ninitra) 27,6a -- 01.27,2aly 
2. 5v t Repolan Tähti-Utu / Martti (Repola) 28,2aly -- 01.28,2aly 
3. 6v o AH Kirivelho / vertti (ARO) 28,1a -- 01.28,2aly 
4. 7v o Hissunkissun I.F. / Petri (MRA) 27,9aly -- 01.28,3aly 
5. 5v t Snillin Kimallus / (SnRa) 28,2a -- 01.28,4aly 
6. 5v o O.R. Kapteeni / jussi (ARO) 29,2a -- 01.28,6aly x
7. 5v o Roiheri / (Tuisku) 28,2ake -- 01.30,1aly xx
8. 12v o AH Ässä / tiina (ARO) 28,3a -- 01.30,4aly
9. 6v t Ikiaika I.F. / misery. (MRA) 28,5aly -- 01.30,6aly x
6v t Kekan Roihutar / Timo (Repola) 28,2ake -- - hll
4v o O.R. Wihuri / (Blvd) 28,1ake -- - hpl

Sarja 6.
1. 5v t O.R. Safiiri / Antti T. (Blvd) 27,4ake -- 01.27,2aly x
2. 8v t Repolan Leisku / Asko (Repola) 26,8ke -- 01.27,3aly 
3. 6v t Tovimimmi / Ansa (Team Ninitra) 27,2a -- 01.27,3aly 
4. 5v t Snillin Balladi / (SnRa) 27,2a -- 01.27,4aly 
5. 8v t J.T. Viskutus / Santeri (Repola) 27,2ke -- 01.28,3aly 
6. 6v o Purnin Vaatimus / Marko (Team Ninitra) 27,3a -- 01.28,4aly xx
7. 5v t EP Jojopiina / (SnRa) 27,2a -- 01.29,2aly
8. 8v t AH Höstlik / assi (ARO) 26,5a -- 01.30,2aly xx
9. 4v o O.R. Hysteria / (Blvd) 27,4ake -- 01.30,4aly x ep
6v t Hornan Tuuli / (Tuisku) 27,4ake -- - hml
8v t Tuliroihu I.F. / Mirella (MRA) 27,4ake -- - hpl

Sarja 7.
1. 7v t Purnin Udelma / Anne (Team Ninitra) 25,4a -- 01.26,1aly 
2. 6v t Vipinä / Onttu (VAL) 26,2a -- 01.26,2aly 
3. 10v o Purnin Flirtti / jonne (ARO) 26,3a -- 01.26,2aly 
4. 8v t AH Villitär / simo (ARO) 25,5a -- 01.26,2aly 
5. 6v o Vilskeen-Valtti / Aimo (Blvd) 25,3ly -- 01.26,4aly 
6. 9v o AH Cherokee / mikko (ARO) 26,1 -- 01.26,5aly 
7. 8v o Huliwili I.F. / Joonas (MRA) 26,2ake -- 01.26,5aly x
8. 9v t Ennustus / Simo (Team Ninitra) 26,3a -- 01.26,6aly
9. 6v o AH Tulimyrsky / ooke (ARO) 25,4a -- 01.28,6aly
10. 13v t Liekitär CG / kyösti (ARO) 26,0 -- 01.29,5aly
13v o Savun Haavepoika / veli (ARO) 25,6a -- - k

Sarja 8.
1. 10v t Purnin Opaali / Juha (Team Ninitra) 25,3a -- 01.25,3aly 
2. 7v t Pirun Vimmatar / Mikael (VAL) 25,0a -- 01.25,6aly 
3. 6v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 25,1a -- 01.26,2aly 
4. 4v o Salama W.E.I. / Matti H. (Blvd) 25,1ke -- 01.27,2aly 
5. 8v t Kimosa I.F. / Meeri (MRA) 25,2aly -- 01.27,2aly 
6. 8v t Helisemässä / (SnRa) 24,9 -- 01.27,2aly 
7. 8v o AH Harhautus / olli (ARO) 25,1a -- 01.27,4aly
8. 8v o Mystin Hulmuri / Jani (Blvd) 25,3ke -- 01.27,5aly
9. 14v t AH Höstdröm / niilo (ARO) 25,0a -- 01.28,2aly x
10. 6v t Nostalgia W.E.I. / Matti (Blvd) 25,1ake -- 01.28,2aly
6v o Camelot / Leena (Team Ninitra) 25,2a -- - hll

Sarja 9.
1. 6v t Iki-Tuike / (SnRa) 24,4a -- 01.24,2aly 
2. 6v o O.R. Hallauni / Juha Y. (Blvd) 24,6ke -- 01.24,4aly 
3. 9v o O.R.Kommodori / Aleksi (Team Ninitra) 24,3a -- 01.24,5aly 
4. 9v o Loisto-Ruupert / Markku (Blvd) 24,5aly -- 01.25,1aly 
5. 9v t Snillin Taiga / (SnRa) 24,4a -- 01.25,3aly 
6. 7v t Iki-Tuli / Aleksi (Blvd) 24,4aly -- 01.25,3aly 
7. 5v o Carbonaran Lumiori / Tommi K. (Blvd) 24,3ake -- 01.25,3aly x
8. 6v o Lakritsi Sisu / Oskari (Blvd) 24,4ke -- 01.26,1aly x
9. 8v o Roudan Lusiveri / Esa (Blvd) 24,5aly -- 01.26,4aly
10. 9v t Rinsessa I.F. / Sanna (MRA) 24,7ake -- 01.27,6aly
7v o Salaman Hiski / (Tuisku) 24,5ke -- - k

Sarja 10.
1. 6v o Tulituulen Tuiske / Henni (Repola) 24,3ake -- 01.23,9aly 
2. 7v t AH Tekla / Micke (MRA) 24,2ake -- 01.24,1aly 
3. 9v o Vihavaino Ros / (SnRa) 23,3a -- 01.24,1aly 
4. 9v t Koistilan Saro / Onttu (VAL) 23,8 -- 01.24,3aly 
5. 13v t Simoran Välke / kitte (ARO) 24,1a -- 01.24,6aly x
6. 13v t Savun Varjotar / hannu (ARO) 24,1 -- 01.24,9aly x
7. 9v o Mönsteri / (SnRa) 23,2 -- 01.25,1aly
8. 10v o DMT Hukseli / Sulo (Repola) 23,3aly -- 01.25,2aly x
9. 6v t Polka Snilli / (SnRa) 24,2a -- 01.25,3aly
10. 8v o Carbonaran Matriksi / (SnRa) 24,0a -- 01.26,4aly x
11. 10v o Alvaro Sisu / Heli K (Team Ninitra) 24,2a -- 01.26,5aly 

Sarja 11.
1. 10v o Snillin Killermo / (SnRa) 21,9a -- 01.22,1aly 
2. 9v t Siro-Parma / (SnRa) 22,1a -- 01.22,4aly 
3. 8v o Mytologi / (Tuisku) 22,2aly -- 01.22,4aly 
4. 10v o AH Illuusio / aksu (ARO) 23,2a -- 01.22,5aly 
5. 8v t Guen Uniikki / Eemil (Blvd) 22,9aly -- 01.23,2aly 
6. 10v t Pohjan Aadi / Sanna (Repola) 22,0aly -- 01.24,3aly 
7. 8v o Snillin Tukkijätkä / (SnRa) 22,3a -- 01.24,3aly
8. 15v o Iki-Jesperi / tuomo (ARO) 23,2a -- 01.24,3aly
9. 10v t Aarnivalkea / (SnRa) 22,1a -- 01.25,2aly
10. 10v o Sirvan Kalotti / Mikael (VAL) 23,2 -- 01.25,4aly x
11. 12v o EP Otus / sampo (ARO) 22,3a -- 01.25,5aly
8v t Notaari / (Tuisku) 22,6aly -- - k

Sarja 12.
1. 9v o Repolan Varjo-Veli / Taavi (Repola) 21,2aly -- 01.21,2aly 
2. 13v o Viskari / sami (ARO) 20,6 -- 01.21,3aly 
3. 9v o Hertta Soturi / (Tuisku) 20,4aly -- 01.21,4aly 
4. 6v o Mission Mysteeri / Teemu (Blvd) 20,9aly -- 01.21,5aly xx
5. 11v o Purnin Primus / sentti (ARO) 21,8a -- 01.21,8aly 
6. 10v o Iki-Väinö / (SnRa) 21,2a -- 01.21,9aly 
7. 9v o J.T. Rilleri / Antti (Repola) 20,6aly -- 01.22,5aly
8. 14v Hiskori / Niko (VAL) 21,8 -- 01.23,4aly
9. 9v t Roudan Tulitar / (SnRa) 20,5a -- 01.24,5aly xx
10. 7v t Tuulia I.F. / Petra (MRA) 21,6ake -- 01.24,6aly xx
11. 10v o Eevertti I.F. / (SnRa) 20,5a -- 01.24,6aly x
10v t Makella E.O / (SnRa) 21,6a -- - hml