Villit Nuorten sarja -karsintaravit Repolan Ravitallin raviradalla 14.10.2015

Yksi ohjastaja voi ohjastaa vain yhtä hevosta per lähtö, ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
Yksi hevonen voi juosta raveissa ainoastaan yhdessä lähdössä.
Yhdeltä omistajalta max. 3 hevosta lähtöön, Nuorten Sarjoihin max. 2 hevosta.
Mikäli lähdössä on alle 4 osallistujaa, se perutaan.
Arvonnan suorittaa ja ajat jakelee raviarvontakone.

NUORTEN SARJA
Nuorten sarja on nuorille hevosille tarkoitettu kilpailu, joka järjestetään kuukausittain Repolan Ravitallin toimesta. Joka kuukausi on kaksi karsintalähtöä, jotka ajetaan tasoitusajoina 2100 metrin matkalla. Karsinnasta pääsee 6 parasta finaaliin, joka juostaan aina kunkin kuukauden lopussa.

Lokakuun 2015 Nuorten sarja -finaalin löydät tämän linkin takaa. (Tulee kuukauden lopussa)

Osallistuminen:
Sähköpostiin: rtrepola(at)hotmail.com
Otsikoksi: Nuorten Sarja 10/15/K1
Muodossa: 5v o Polle Polletus / ohjastaja (SeuRa) 30,2ake --
Ilmottautumisaika umpeutuu ravipäivää edeltävänä päivänä klo 18.

 

LÄHTÖLISTAT (päivitetty viimeksi 14-10-2015, 12:24)

 Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m: 3-4-vuotiaat, NUORTEN SARJA -karsinta
P: 6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - (1 000v€) 

1. 4v t Titania Burn / Leena (Team Ninitra) 15,4a -- 01.17,2ke x - 6 000v€ >> jatkoon
2. 4v o Pruie Duán / mikko (RuKoLi) 17,5ake -- 01.17,2ke - 4 500v€ >> jatkoon
3. 4v t Gabby Gue / Kirma (Rei) 17,5ake -- 01.17,5ke - 3 000v€ >> jatkoon
4. 3v t Silvia Burn / Jon (RRT) 20,2 -- 01.17,5ke xx - 2 000v€ >> jatkoon
5. 4v t Synesthesie / Miika (Rei) 14,1aly -- 01.18,1ke - 1 000v€ >> jatkoon
6. 4v o Cyberbattle Snilli / (SnRa) 15,2a -- 01.18,4ke - 1 000v€ >> jatkoon
7. 3v o OR'Knight Python / Aku (RRT) 19,2-- 01.19,3ke
8. 4v t Roxann Snilli / (SnRa) 14,1a -- 01.19,4ke
9. 3 v t Katjuscha / Strife (HCT) 01.18,2ly -- 01.19,4ke xx
10. 4v o Big Perfection Rus / siinau (RuKoLi) 16,2ly -- 01.19,5ke
3v t Sugarcane / Hilding (Team Ninitra) 18,2a -- K



 Lähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m: 4-5-vuotiaat, NUORTEN SARJA -karsinta
P: 6 000v€ - 4 500v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - (1 000v€) 

1. 5v t Snillin Tunturitar / (SnRa) 29,2a -- 01.28,4ke - 6 000v€ >> jatkoon
2. 4v o Kekan Tuliharha / Ilmari (RRT) 33,2a -- 01.28,5ke xx - 4 500v€ >> jatkoon
3. 4v t Iki-Beata / Essi (RaPu) 29,6ake -- 01.28,5ke - 3 000v€ >> jatkoon
4. 5v o AH Rommi / Ria (Rei) 26,5ake -- 01.29,3ke - 2 000v€ >> jatkoon
5. 5v o Repolan Vandaali / mikko (RuKoLi) 26,3ake -- 01.29,4ke - 1 000v€ >> jatkoon
6. 5v o Snillin Bamse / (SnRa) 27,4a -- 01.29,4ke - 1 000v€ >> jatkoon
7. 4v t Hallansuru / Strife (HCT) 01.34,3ake -- 01.29,5ke - 1 000v€
8. 4v t Luonnoksen Ransiina / Johan (RaPu) 30,2aly -- 01.29,6ke
9. 5v o Pika-Ristikko / siinau (RuKoLi) 29,3ake -- 01.30,3ke x
10. 4v o Purnin Uskoma / Lovisa (Team Ninitra) 33,4a -- 01.30,3ke
11. 5v o Vikalle / Patrik (Rei) 26,3ake -- 01.30,3ke
12. 4v t Purnin Vapukas / Bertel (Team Ninitra) 32,4a -- 01.30,4ke
4v o Repolan Asser / Mauno (RRT) 30,2 -- HPL



 Lähtö 3. Tasoitusajo lämminverisille 2100m: 14,0-16,0 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 5v o Cossack Foxy / Veijo (RRT) 15,0 -- 01.16,2ke - 4 000v€
2. 5v o Spacewar Speed / Mikko (Rei) 15,4ake -- 01.16,3ke - 3 000v€
3. 7v t Guillaume Benedicte / Erik (Uttevalla) 14,1a -- 01.16,4ke - 2 000v€
4. 6v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 14,2a -- 01.16,5ke - 1 000v€
5. 5v o IR Fury / Gunborg (Team Ninitra) 15,3a -- 01.16,5ke - 500v€
6. 6v t Aggie's Alexa / Calle (Uttevalla) 15,2 -- 01.17,1ke - 500v€
7. 5v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) 15,2a -- 01.17,3ke - 500v€
8. 7v t Vineyard Foxy / Miro (RRT) 14,2a -- 01.17,4ke xx - 500v€
9. 6v o Alban Antoine / Bert (Uttevalla) 15,3 -- 01.17,4ke xx
10. 5v o Dead Inside / Ellinoora (Rei) 15,3aly -- 01.18,1ke x
11. 5v t Frostsjö Golden Dream / (SnRa) 15,3 -- 01.18,2ke
12. 8v t Trick-or-Treat Snilli / (SnRa) 14,3 -- 01.18,2ke x
13. 5v o Madhatter Snilli / Otto (RRT) 15,1a -- 01.18,5ke
14. 7v t Reach The Stars / (SnRa) 14,2a -- 01.18,5ke
15. 6v o Cairo Smoke / Elina (Rei) 15,1aly -- 01.18,6ke 



 Lähtö 4. Tasoitusajo lämminverisille 2100m: alle 13,9 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 8v t Madley Foxy / (SnRa) 12,3a -- 01.14,2ke - 4 000v€
2. 11v t Wicked RC / Rulla (Rei) 12,2aly -- 01.14,2ke x - 3 000v€
3. 3v t My Cherié / Oliver (RRT) 13,9a -- 01.14,2ke - 2 000v€
4. 6v o Unmellow Yellow / Iisa (RRT) 13,6a -- 01.14,2ke x - 1 000v€
5. 9v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 13,1a -- 01.14,4ke - 500v€
6. 8v t Arisha Gue / Rika (Rei) 13,3a -- 01.14,5ke - 500v€
7. 7v o Incredible Snilli / mikko (RuKoLi) 12,6ake -- 01.15,6ke - 500v€
8. 6v t Lipstick Snilli / (SnRa) 12,2a -- 01.16,1ke - 500v€
9. 7v o So Complex / Jaana (RRT) 13,5a -- 01.16,2ke
10. 8v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 11,1a -- 01.16,3ke
11. 9v o Hazel Presto / siinau (RuKoLi) 13,1ake -- 01.16,3ke
12. 10v t Get My Destiny / (SnRa) 11,2a -- 01.16,4ke xx
7v r Toxic Talent / Matti (Rei) 13,5ake -- HML (2.)
8v t Guillaume Lunatic / Gary (Uttevalla) 12,4a -- HLL
11v t Big Red / Viveka (Team Ninitra) 11,2a -- HLL



 Lähtö 5. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m: 24,0-26,0 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 6v t Iki-Elisabet / Essi (RaPu) 24,4akp -- 01.25,1ke - 4 000v€
2. 10v t Kiri-Armi / (SnRa) 24,9a -- 01.25,2ke - 3 000v€
3. 8v t Repolan Amelia / mikko (RuKoLi) 24,9ake -- 01.25,5ke - 2 000v€
4. 7v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 25,1a -- 01.25,6ke - 1 000v€
5. 7v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 25,4a -- 01.26,2ke - 500v€
6. 7v o Valtarian Ryöväri / joni (RuKoLi) 24,2ake -- 01.26,2ke xx - 500v€
7. 6v o Paroni Parma / JP (RaPu) 26,1ke -- 01.26,4ke - 500v€
8. 5v t Guen Revanssi / Johan (RaPu) 24,1ke -- 01.26,4ke - 500v€
9. 11v o Kommentti / Roni (Rei) 24,3aly -- 01.27,1ke
10. 7v t Ruskoliljan Lumina / siinau (RuKoLi) 24,4ake -- 01.27,2ke
11. 9v o N.I.N. Puuhiili / Tipu (Rei) 24,2 -- 01.27,4ke x
12. 9v t Onnen-Tähti / Hans (Uttevalla) 24,1a -- 01.27,6ke
13. 10v t Kimosa I.F. / Pirjo (Rei) 24,5ake -- 01.27,6ke
7v o Purnin Tosikeikari / Ebba (Team Ninitra) 25,4a -- HLL
6v o AH Talisker / (SnRa) 25,8a -- K
8v t Snillin Kaunokainen / (SnRa) 24,2a -- HML (10.)



 Lähtö 6. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m: alle 23,9 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 7v t Iki-Alli / Essi (RaPu) 22,4aly -- 01.24,2ke - 4 000v€
2. 10v t Iki-Amalia / Mirka (RRT) 22,0a -- 01.24,3ke xx - 3 000v€
3. 12v t Utukuu / Hertta (Team Ninitra) 22,2a -- 01.24,3ke - 2 000v€
4. 10v t O.R. Charliina / Veijo (RRT) 22,4a -- 01.24,5ke xx - 1 000v€
5. 10v t Gittan Kaja / (SnRa) 21,2a -- 01.24,6ke - 500v€
6. 10v o Snillin Valloittaja / (SnRa) 22,1a -- 01.24,6ke - 500v€
7. 10v o Tulituulen Tuiske / Heli (RRT) 20,5 -- 01.25,3ke - 500v€
8. 10v o Sorriino / Jocke (Uttevalla) 23,2a -- 01.25,5ke x - 500v€
9. 8v t Snillin Joseliina / (SnRa) 21,2a -- 01.25,5ke x
10. 10v t Hilirianne / Calle (Uttevalla) 23,2a -- 01.26,1ke
11. 7v o Iki-Usko / Johan (RaPu) 21,3ake -- 01.26,1ke
12. 7v o Kekan Voitokas / Otto (Rei) 22,7aly -- 01.26,5ke x
13. 8v t EP Vilperiina / Lilja (Rei) 23,4ake -- 01.26,5ke xx
9v t Kastehelmi I.F. / Tero (Rei) 22,8aly -- HML (4.)
11v t Carbonaran Rallatus / Gunborg (Team Ninitra) 23,2a -- HLL