Villit Nuorten sarja -karsintaravit Repolan Ravitallin raviradalla 17.12.2015

Yksi ohjastaja voi ohjastaa vain yhtä hevosta per lähtö, ohjastajaa ei ole pakko merkitä.
Yksi hevonen voi juosta raveissa ainoastaan yhdessä lähdössä.
Yhdeltä omistajalta max. 3 hevosta lähtöön, Nuorten Sarjoihin max. 2 hevosta.
Mikäli lähdössä on alle 4 osallistujaa, se perutaan.
Arvonnan suorittaa ja ajat jakelee raviarvontakone.

NUORTEN SARJA
Nuorten sarja on nuorille hevosille tarkoitettu kilpailu, joka järjestetään kuukausittain Repolan Ravitallin toimesta. Joka kuukausi on kaksi karsintalähtöä, jotka ajetaan tasoitusajoina 2100 metrin matkalla. Karsinnasta pääsee 6 parasta finaaliin, joka juostaan aina kunkin kuukauden lopussa.

Joulukuun 2015 Nuorten sarja -finaalin löydät tämän linkin takaa. (Tulee kuukauden lopussa)

Osallistuminen:
Sähköpostiin: rtrepola(at)hotmail.com
Otsikoksi: Nuorten Sarja
Muodossa: 5v o Polle Polletus / ohjastaja (SeuRa) 30,2ake --
Ilmottautumisaika umpeutuu ravipäivää edeltävänä päivänä klo 18.

 

LÄHTÖLISTAT (päivitetty viimeksi 15-12-2015, 18:40)

 Lähtö 1. Tasoitusajo lämminverisille 2100m: 3-4-vuotiaat, NUORTEN SARJA -karsinta
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 4v o Green Speed / (SnRa) 17,5a -- 01.17,1ke - 4 000v€ >> jatkoon
2. 3v t Titja Duán / Nomi (KLP) 19,5aly -- 01.17,2ke - 3 000v€ >> jatkoon
3. 3v t Trickster Snilli / Eemi (RRT) 22,1a -- 01.17,3ke - 2 000v€ >> jatkoon
4. 4v o Zulu Foxy / Ragnar (Team Ninitra) 17,3a -- 01.17,8ke - 1 000v€ >> jatkoon
5. 3v o Bluedust Speed / Nicky (CRAM) 15,8ke -- 01.18,2ke - 500v€ >> jatkoon
6. 3v t Chianna D´eux / jouni (RuKoLi) 17,5ake -- 01.18,6ke x - 500v€ >> jatkoon
7. 3v t OR'With Venom Cream / (Blvd) 17,5ake -- 01.18,7ke - 500v€
8. 4v t Floralise / Evald (Team Ninitra) 16,4a -- 01.18,8ke xx - 500v€
9. 3v t Friia La Fleur / Strife (KLP) 17,4ake -- 01.18,8ke
10. 3v o Johnwise Foxy / Arto (RRT) 24,5a -- 01.19,1ke
11. 4v t Groupie Snilli / (SnRa) 17,4a -- 01.19,3ke x
12. 4v o OR'Renege On / (Blvd) 14,4aly -- 01.19,4ke
13. 3v t Give Me Chloe Rus / hanne (RuKoLi) 17,4ly -- 01.19,6ke
4v o Demongrin / Spookiness (RDT) 16,1ake -- HLL
3v o Mr. Giant Smoke / Nicky (CRAM) 16,4aly -- HPL



 Lähtö 2. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m: 4-5-vuotiaat, NUORTEN SARJA -karsinta
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 4v t Ruskoliljan Sadehelmi / joni (RuKoLi) 34,3 -- 01.28,1ke x - 4 000v€ >> jatkoon
2. 5v o EP Aatos / (SnRa) 29,5a -- 01.28,2ke - 3 000v€ >> jatkoon
3. 5v t Pimeyden Morsian / Spookiness (RDT) 27,2ly -- 01.28,3ke - 2 000v€ >> jatkoon
4. 4v t Mysteeri-Senni / Elias (PII) 32,2ake -- 01.28,3ke - 1 000v€ >> jatkoon
5. 4v t Valtarian Aikamatka / Mino (KLP) 32,2aly -- 01.28,4ke xx - 500v€ >> jatkoon
6. 4v t Ruskoliljan Vanilja / siinau (RuKoLi) 34,5 -- 01.28,6ke - 500v€ >> jatkoon
7. 5v t O.R. Hallatar / (Blvd) 27,2aly -- 01.28,6ke - 500v€
8. 4v t Haaveilija Mimmi / Pia (PII) 32,1ke -- 01.29,1ke - 500v€
9. 4v t Snillin Astrid / Aaro (RRT) 32,2a -- 01.29,2ke
10. 5v o O.R. Sisu / (Blvd) 25,1aly -- 01.29,3ke
11. 5v t Purnin Smaragdi / Lennart (Team Ninitra) 28,7a -- 01.29,5ke
12. 4v t Purnin Esteri / Aslak (RRT) 30,2a -- 01.29,5ke
13. 4v t Kuura-Neito / Strife (KLP) 31,3aly -- 01.29,6ke
14. 5v t Purnin Noppaonni / Ove (Team Ninitra) 27,2a -- 01.30,3ke xx
4v t Snillin Haltiatanssi / (SnRa) 31,3a -- HML



 Lähtö 3. Tasoitusajo lämminverisille 2100m: 14,0-16,0 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 4v t OR'So Deadly Sweet / (Blvd) 15,5aly -- 01.16,2ke x - 4 000v€
2. 7v o Keep On Laughing / (SnRa) 14,4a -- 01.16,5ke - 3 000v€
3. 8v o Versailles Violet / Maksim (Team Ninitra) 14,2a -- 01.17,1ke xx - 2 000v€
4. 4v t Juniper Vanity / Anni (RRT) 14,1a -- 01.17,2ke - 1 000v€
5. 5v o Madhatter Snilli / Otto (RRT) 14,5a -- 01.17,5ke x - 500v€
6. 7v t IR Sea Twisted / Hedda (Team Ninitra) 15,2a -- 01.18,1ke - 500v€
7. 5v t OR'Too Much Candy / (Blvd) 14,2ly -- 01.18,2ke xx - 500v€
8. 5v t Katjuscha / Strife (KLP) 15,2ake -- 01.18,2ke x
9. 6v o Cherosene N Smoke / Hertta (Team Ninitra) 15,2a -- 01.18,3ke x
10. 7v t Rhonda Foxy / Niilas (RRT) 14,2a -- 01.18,4ke x
11. 7v t Frostsjö Golden Dream / (SnRa) 15,1 -- 01.18,5ke xx
12. 5v o OR'Stradivarius Cain / (Blvd) 14,2aly -- 01.18,5ke xx
4v t Charmeleone Snilli / (SnRa) 14,3a -- HPL



 Lähtö 4. Tasoitusajo lämminverisille 2100m: alle 13,9 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 5v t Celestina Gue / riikka (RuKoLi) 12,8a -- 01.14,2ke - 4 000v€
2. 8v t OR'Béatrice Down / (Blvd) 13,4aly -- 01.14,3ke xx - 3 000v€
3. 10v o Hazel Presto / joni (RuKoLi) 12,1ake -- 01.14,4ke xx - 2 000v€
4. 7v t Reach The Stars / (SnRa) 12,5a -- 01.14,5ke - 1 000v€
5. 7v o Unmellow Yellow / Iisa (RRT) 12,3a -- 01.14,5ke - 500v€
6. 6v o Random Smoke / Laura (RDT) 13,2ake -- 01.15,5ke - 500v€
7. 6v t Radical Perfect Lie / Spookiness (RDT) 13,2aly -- 01.16,1ke - 500v€
8. 7v t Flawless Snilli / (SnRa) 12,6a -- 01.16,2ke xx - 500v€
9. 5v t My Cherié / Oliver (RRT) 12,2a -- 01.16,4ke
10. 9v o Victorious Upland / (SnRa) 11,4a -- 01.16,4ke
11. 6v t Firefly Mist / (Blvd) 13,2aly -- 01.16,6ke x
12. 9v o Enchanté / (Blvd) 13,5ly -- 01.16,6ke
13. 8v o So Complex / Jaana (RRT) 12,3a -- 01.17,0ke
14. 11v t Soundwave / Valfrid (Team Ninitra) 12,0a -- 01.17,1ke
10v o Lookin' At Lucky Ace / Kaj (Team Ninitra) 11,1a -- HML
5v o Big Perfection Rus / tapio (RuKoLi) 12,4ly -- K



 Lähtö 5. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m: 24,0-26,0 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 6v o Kekan Tuliharha / Ilmari (RRT) 25,1a -- 01.26,2ke - 4 000v€
2. 9v t Samuelintytär / Valfrid (Team Ninitra) 25,4a -- 01.26,2ke xx - 3 000v€
3. 6v o Pika-Ristikko / markku (RuKoLi) 25,3ake -- 01.26,2ke x - 2 000v€
4. 7v t Kamilla W.E.I. / (SnRa) 25,1a -- 01.26,2ke x - 1 000v€
5. 5v o O.R. Virtuoosi / (Blvd) 25,2ly -- 01.26,3ke - 500v€
6. 8v o Pikku-Igor / Miranda (RRT) 25,0a -- 01.27,1ke xx - 500v€
7. 8v o Valtarian Ryöväri / mikko (RuKoLi) 24,2ake -- 01.27,3ke x - 500v€
8. 8v o AH Muninn / (SnRa) 24,3a -- 01.28,3ke xx
9. 6v t A.K. Aaria / (SnRa) 24,3a -- 01.28,4ke x
10. 5v o O.R. Ukkonen / (Blvd) 25,2aly -- 01.28,4ke
11. 8v o Iki-Elmeri / Paulus (RRT) 25,0 -- 01.28,5ke x
12. 6v o O.R. Mytologi / (Blvd) 24,8ly -- 01.28,6ke
7v t Purnin Idylli / Pamela (Team Ninitra) 25,6a -- HPL
9v t Purnin Rupatelma / Stella (Team Ninitra) 24,4a -- K



 Lähtö 6. Tasoitusajo kylmäverisille 2100m: alle 23,9 aikaisille 
P: 4 000v€ - 3 000v€ - 2 000v€ - 1 000v€ - (500v€) 

1. 8v o Mielenpahoitin / Spookiness (RDT) 22,4ake -- 01.24,1ke - 4 000v€
2. 10v t Gittan Kaja / (SnRa) 21,2a -- 01.24,3ke - 3 000v€
3. 13v o Snillin Yökiitäjä / (SnRa) 21,5a -- 01.24,4ke xx - 2 000v€
4. 12v t O.R. Charliina / Veijo (RRT) 22,4a -- 01.24,5ke - 1 000v€
5. 9v o Egovei / Kaj (Team Ninitra) 23,0a -- 01.24,5ke - 500v€
6. 8v t Pompeji Alma / Leopold (Team Ninitra) 23,2a -- 01.25,1ke x - 500v€
7. 9v o O.R. Salamanteri / (Blvd) 22,8ly -- 01.25,4ke - 500v€
8. 10v o Repolan Vilivonka / Taavi (RRT) 20,4aly -- 01.26,1ke
9. 7v o O.R. Hologrammi / (Blvd) 22,5ly -- 01.26,4ke x
10. 10v o Kekan Kipinä / (SnRa) 21,4a -- 01.26,4ke x
11. 9v o Kekan Tulisempi / (Blvd) 22,2ake -- 01.26,5ke
12. 6v o Repolan Vandaali / riku (RuKoLi) 23,3ly -- 01.26,5ke x
13. 9v t Ruskoliljan Lumina / mikko (RuKoLi) 23,0 -- 01.26,5ke
14. 11v o O.R. Kermakola / Leenu (RRT) 22,2a -- 01.26,7ke